#22 آموزش پیکربندی نقشه تارنما دستگاه لیزر در پلاگین Yoast SEO

site iranrotec.ir از امکان های خوب باطن ایجاد کرد در افزونه Yoast تلاش نقشه سایت XML است . این گزینه برای موتورهای جستجو دستگاه لیزر هم مفیده چون به اون ها کمک می کنه لیست جامعی از صفحه های رو برای خزش پیدا کنن .

اون ها بدون چاره نیستن هر برگه رو به صورت دستی پیدا کنن شما می تونید افزونه غیروابسته ای برای نقشه وبسایت داشته باشید . اینجانب دستگاه لیزر خودم طرفدار پلاگین های مختلف کوچک هستم که هر کدوم وظیفه خاص خودشون رو انجام میدن ولی عمکرد دستگاه لیزر و کارایی نقشه سایت XML بسیار شبیه هم هستن , این ها بخشی از مواقعی هستن که داشتن همگی قابلیت و امکان ها در یک پلاگین موءثر خواهد بود .

به خاطره داشته باشید که برگه پیکربندی پیشرفته رو در‌این بخش روشن فرمایید . همان گونه که توی ویدئوی گذشته به شما نشون دادم درحال حاضر توانا میباشید نقشه وب سایت XML را زیر منوی Seo yoast ملاحظه کنید . اجازه بدید بر روی اون کلیک کنیم تا به کاغذ تنظیمات بریم . مطمئن شید که این گزینه فعال شده . اساسا همینه مورد هایی برای استثنا کردن بعضی از پست ها یا طبقه بندی خاص و حتی پست های خاص وجود داره . اینجانب دوست دارم پست های رسانه ای رو مستثنی کنم , بر روی آیتم ذخیره تغییرات کلیک میکنیم .

کاری که واقعا می خوام در این قسمت انجام بدم نشون دادن ظواهر نقشه وبسایت دستگاه لیزر XML می‌باشد , به این ترتیب می‌تونیم روی این دستگاه لیزر کلیک کنیم . من اون رو در پنجره تازه باز می کنم و این آیتم کلیه نقشه های تارنما متفاوتی که ساخت شده رو نشون خواهد داد . این پست ها , صفحات و بعضی از پست های سفارشی رو برای سایت ساخت کرده . اذن بدید به بخش پست ها بریم می تونیم کلیه پست ها رو در نقشه وبسایت ببینیم می تونیم به عقب برگردیم و اطمینان حاصل کنیم که تمامی چیز در اینجا قرار داره براین اساس در صورتیکه مشکلی وجود داشته باشه می تونید چیزی که خزندگان میبینند رو ببینید .

در صورتی برخی از این ها خاکستری شفاف یا این که سیاه تیره باشن هشدار داده نمی شه , فقط دستگاه لیزر نشان میده شما آن رو چشم اید یا این که نیکی . حالا می تونیم این رو ببندیم دستگاه لیزر و از این قابلیت و امکان خوشحال و راضی باشیم . برخی از پلاگین های مرتبط با نقشه وبسایت شما رو ناچار می کنن بعد از هر وقتی که مطلبی رو پست کردید نقشه وب سایت دستگاه لیزر رو آپ تو دیت نمایید , این موضوع زمانبر است این افزونه همه چیز دستگاه لیزر رو در دورنما انجام می ده . براین اساس اضطراری وجود ندارد دوباره به اون رمز بزنید ; این عالیه!