#22 فراگیری تنظیمات نقشه تارنما دستگاه لیزر در پلاگین Yoast SEO

ایران روتک دستگاه لیزر از امکان های خوب باطن ایجاد کرد در افزونه Yoast تلاش نقشه تارنما XML است . این گزینه برای موتورهای کاوش دستگاه لیزر هم مفیده زیرا به اون ها یاری می کنه لیست جامعی از صفحات رو برای خزش پیدا کنن .

اون ها بدون چاره نیستن هر کاغذ رو به طور دستی پیدا کنن شما می تونید پلاگین غیروابسته ای برای نقشه وب سایت داشته باشید . اینجانب دستگاه لیزر خودم طرفدار پلاگین های متفاوت کوچک هستم که هر کدوم وظیفه خاص خودشون رو انجام میدن ولی عمکرد دستگاه لیزر و تلاش نقشه وب سایت XML دوچندان شبیه هم هستن , این ها بخشی از مواردی هستن که داشتن همگی امکان ها در یک پلاگین اثرگذار خواهد بود .

به یاد داشته باشید که برگه پیکربندی توسعه یافته رو در‌این بخش روشن نمائید . همان گونه که توی ویدئوی پیشین به شما نشون دادم اکنون توانا می‌باشید نقشه سایت XML را زیر منوی Seo yoast ملاحظه کنید . اذن بدید بر روی اون کلیک کنیم تا به صفحه پیکربندی بریم . مطمئن شید که این گزینه فعال شده . اصولا همینه گزینه هایی برای استثنا کردن بعضا از پست ها یا این که طبقه بندی خاص و حتی پست های خاص وجود داره . اینجانب دوست دارم پست های رسانه ای رو مستثنی کنم , بر روی گزینه ذخیره تغییرات کلیک میکنیم .

کاری که واقعا می خوام درین قسمت انجام بدم نشون دادن ظواهر نقشه سایت دستگاه لیزر XML می‌باشد , بنابراین می‌تونیم روی این دستگاه لیزر کلیک کنیم . من اون رو در پنجره جدید باز می کنم و این گزینه تمامی نقشه های سایت متفاوتی که ایجاد شده رو نشون خواهد داد . این پست ها , صفحات و بعضا از پست های سفارشی رو برای وب سایت تولید کرده . اذن بدید به بخش پست ها بریم می تونیم همگی پست ها رو در نقشه وب سایت ببینیم می تونیم به عقب برگردیم و اطمینان حاصل کنیم که همگی چیز در اینجا قرار داره بنابراین اگر مشکلی وجود داشته باشه می تونید چیزی که خزندگان می‌بینند رو ببینید .

درصورتی که بعضا از این ها خاکستری روشن یا سیاه تیره باشن هشدار داده نمی شه , صرفا دستگاه لیزر نشان میده شما آن رو دیده اید یا خیر . درحال حاضر می تونیم این رو ببندیم دستگاه لیزر و از این قابلیت خرسند و راضی باشیم . برخی از افزونه های مربوط به نقشه سایت شما رو مجبور می کنن پس از هر وقتی که مطلبی رو پست کردید نقشه وب سایت دستگاه لیزر رو آپدیت فرمایید , این زمینه زمان بر می‌باشد این پلاگین همگی چیز دستگاه لیزر رو در پس زمینه انجام می آبادی . بنابراین حتمی نیست دوباره به اون راز بزنید ; این عالیه!